Akcija!

(NE)VIENAS (knyga su defektu)

, , ,

 KNYGA SU DEFEKTU

Geriausia 2019 m. paveikslėlių knyga vaikams (IBBY Lietuva)

„Tai pirmoji leidyklos „Tikra knyga“ bežodė knyga vaikams. Ar gali būti knygos be žodžių? Taip, jos gali ir neturėti žodžių, nes viską pasakoja vaizdai. Dailininkė Ieva Babilaitė sukūrė originalaus stiliaus iliustracinį pasakojimą apie vienatvę ir draugystę. Knygos skaitytojas kviečiamas atidžiai stebėti iliustracijas, o žodžius gali kurti visi – ir vaikai, ir jų tėveliai. Knyga lavina vaizduotę ir kūrybiškumą, kviečia kiekvieną joje turėti savo pasaką“. ( dr. Jolita Liškevičienė)

Apie autorę:
Ieva Babilaitė kuria estampus, meno objektus, fotografuoja, tapo, rašo bei iliustruoja knygas. Dailininkė žavisi kaligrafija ir savo darbams naudoja rankų darbo popierių. Ji organizuoja parodas bei rengia projektus. Įkvėpimo bei temų kūrybai semiasi iš kelionių bei nacionalinio paveldo. Vienas įsimintiniausių pastarųjų metų I. Babilaitės projektų – „Sapiegų Madona“ (2008) – stebuklingo šventosios Mergelės paveikslo Vilniuje iliustracijų paroda.

 

Nemokamas pristatymas užsakymams nuo 15 eur!

2.80

Liko 10

Autorius

Ieva Babilaitė

Iliustratorius

Ieva Babilaitė

Formatas

260×220 mm, svoris 0,372 kg

Puslapiai

40

ISBN

9786098142501

Leidėjas

Tikra knyga

Išleidimo metai

2019

Daugiau apie knygą:

Apie šuns ir varniuko draugystę sukūrusi knygą Ieva Babilaitė prisipažįsta, kad tai – jos kasdieniai vaizdiniai. Knyga savo vidumi skatina atidžiai stebėti iliustracijas, o žodžius kurti patiems skaitytojams – taip lavinama vaizduotė ir kūrybiškumas. „Dailininkai yra tarsi skeneriai – jie skenuoja pasaulį, stebi, žiūri. Mėgiamiausias užsiėmimas – susirasti langą ir stebėti, kas pro jį praeis, kas nutiks pro jį žvelgiant. Taip nutiko ir su šia knyga“, – sako knygos autorė. „Jei skirtume laiko ir dažniau išklausytume savo vaikus, pamatytumėme, kad jie patiria įvairius išgyvenimus. Vaikai, kaip ir suaugusieji, patiria vienatvę, atstūmimą, nežinojimą, kaip elgtis, kai jautiesi vienišas. Galbūt yra labai paprastos priemonės vienatvei įveikti ir koks nedidelis žingsnelis – judesys skiria mus nuo vienatvės ir ne vienatvės“ – atskleidžia knygos autorė.

Visas pokalbis: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/pirma-bezode-knyga-pristatanti-i-babilaite-vaikai-kaip-ir-suaugusieji-patiria-vienatve-286-1074196

Į klausimą kaip skaityti knygą, kurioje nėra žodžių, iliustratorė atsako: „Paveikslėlių knyga suteikia galimybę interpretuoti laisvai pačią istoriją. Kiekvieną kartą ją vartant, galima pastebėti skirtingus dalykus, o pats didžiausias privalumas – ją „skaitant“ galima kalbėtis.“ Jeigu esate iš tų, kurie nelabai mėgsta skaityti knygas, Ieva Babilaitė siūlo pradėti nuo paveikslėlių knygų vartymo ir „perskaityti“ istoriją be žodžių – galbūt pamilsite ir tekstines knygas.

Visas pokalbis: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013709747/domas-ir-tomas-2019-01-05-11-05

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013704465/panorama

Pokalbis su autore:

„Kai norėdavau kažką pasakyti – mielo, ar šiek tiek pašiepti, kaip būna tarp seserų, galėdavau drąsiai nupiešti piešinėlį ir pridėti vieną kitą žodį. Pamačiau, kad tas mano gebėjimas komunikuoti, geriausiai pasiekia žmogų mano norima žinia – piešiniu.  Galbūt tai buvo pati pradžia“ – apie tai, kaip atsirado dailininkės potraukis piešti, atsako Ieva. „Paveikslėlių knygos yra puiki priemonė, pagrindas bendravimui. Skaitydamas tekstą, negali pasikalbėti, o su paveikslėlių knygomis yra visaip kitaip – galima klausti, pasidalinti įžvalgomis, o tai yra puiki dingstis pokalbiui ir diskusijai. Vaikai labai lengvai pasirašo šiai avantiūrai – jie noriai pasakoja savo istorijas, o mums tai leidžia pažinti vienas kitą. Jie mato kitokius personažus nei aš kūriau, ir viskas yra priimtina“ – sako dailininkė.

Daugiau: https://www.ziniuradijas.lt/laidos/tevyste-ikvepia/pasakoti-istorijas-vaizdais-budas-kalbeti-su-vaiku?video=1

Kultūriniai mainai per paveikslėlių knygas

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “(NE)VIENAS (knyga su defektu)”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.