fbpx
Krepšelis 0
"Aukso žirgas" Vilanimos filmų studija

Aukso žirgas ,

Pasaka vaikams. Net šešerius metus kurtas ilgo metro animacinis filmas sugulė į šią knygą. Pasaka paremta Janio Rainio pjesės tekstu ir baltų mitologijos motyvais. Princesę Saulę stiklo karste septyneriems metams įkalina Juodoji motina. Blogio jėgos laimi ir karalystė paskęsta ašarose bei baimėje. Visi laukia princesės ir karalystės gelbėtojo. Ar pavyks Aušvydui įveikti stiklo kalną ir išgelbėti princesę?

Kaina knygynuose 9.00 EUR

5.00

Liko 14

Autorius

Vilanimos filmų studija

Iliustratorius

Vilanimos filmų studija

Formatas

35×21,6 cm, kieti viršeliai, svoris 0,575 kg

Puslapiai

60

ISBN

9786098142136

Leidėjas

Tikra knyga

Išleidimo metai

2015

Atsiliepimai apie knygą:

http://www.mamyciuklubas.lt/moteru-klubas/apie-pasaku-knyga-aukso-zirgas-39116/

Štai ir perskaitėme nepaprastai gražią knygą „Aukso žirgas“ – pasaką apie stiklo karste įkalintą princesę Saulę, jos vaduotoją ir mylimąjį Aušvydą, blogio jėgoms atstovaujančius Juodąją Motiną ir Tamsųjį Princą. Ši pasakų knyga pasirodė visokeriopai išskirtinė. Pirmiausia, nepaprastai gražus knygos apipavidalinimas: knyga dekoruota gotikinio stiliaus ornamentais:

Nuostabios iliustracijos – jausmas toks, lyg vartytum nuotraukų albumą (albumo įspūdį sukelia ir nestandartinis knygos formatas). Pasirodo, knyga iliustruota autentiškais animacinio filmo tokiu pat pavadinimu kadrais! Iliustracijos labai tikroviškos: žvelgdamas į jas matai, kaip atrodė senovės krivis, viduramžių kunigaikščiai, damos, kariai, jų šarvai ir pan.:

Knygos gale randi paaiškinimus, kad, pavyzdžiui, knygos (bei filmo) personažui karaliui dailininkai nupiešė tokią pat karūną, kokias nešiodavo tikri karaliai, arba kad knygos herojaus Aušvydo sidabro šarvai sukurti pagal senus XIV amžiaus lietuvių šarvų pavyzdžius. Negana to, knygos herojė princesė Saulė panaši į LDK didikę Barborą Radvilaitę ir kitas kilmingas Lietuvos damas; jų portretai ir įkvėpė dailininkus. Tiek knygos bei filmo kūrėjų darbo įdėta – tiesiog nepakartojama!

Knygos pasakojimą praturtina baltų pasakų motyvai, galima rasti senų lietuviškų burtažodžių, pavyzdžiui:

– Bičių geluonys, lietuvių ašaros, žalčių uodegos…

Bičių geluonys, lietuvių ašaros, žalčių uodegos…

Knygos kalba nepaprastai turtinga, daug simbolikos, pasikartoja magiški skaičiai „trys“, „septyni“. Labai simboliškas ir pagrindinio herojaus Aušvydo vardas: neveltui vardas to, kuris išlaisvino Saulę ir žmonėms sugrąžino šviesą bei laimę, reiškia „aušrą išvydęs“.

Kai Antanukas paaugs, knygelę dar kartą perskaitysime ir būtinai pažiūrėsime animacinį filmą „Aukso žirgas“.

http://www.mamukynas.lt/2015/07/knyga-aukso-zirgas-skaitymui-izvalgoms.html

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-05-04-lietuvos-teatro-muzikos-ir-kino-muziejuje-susitikimas-su-animaciniu-filmu-ir-knygu-kurejais/130466