Neturime

Akmenėlis (su defektu)

, , , , ,

KNYGA SU DEFEKTU

Prano Mašioto premija už GERIAUSIĄ METŲ KNYGĄ VAIKAMS 2020 (Ibby Lietuva)
Gražiausios 2020 metų knygos diplomas!
2021 m. Bolonijos vaikų knygų mugės iliustratorių parodos diplomas

Ši istorija nutiko Vilniuje.
O gal Kaune?
Gal Varšuvoje, Berlyne, Romoje, Paryžiuje?

Antrojo pasaulinio karo metu tokia istorija galėjo nutikti bet kur Europoje. Tai pasakojimas apie berniuką ir mergaitę, apie karštą vasarą, skanų beigelį ir piktą varną. Apie tikrą draugystę, baimę ir viltį. Ir apie atmintį.

Marius Marcinkevičius – knygų vaikams rašytojas, poetas, prozininkas, gydytojas, keliautojas ir tėtis. Gražiausių knygų “Draugystė ant straublio galo”, “Maži eilėraščiai mažiems” autorius. Už knygą vaikams “Sivužas” apdovanotas dr. A. Petriko literatūrine premija. Jo knygos išverstos daugiau nei į dešimtį kalbų, pagal jas statomi spektakliai, kuriamos dainos vaikams.

Inga Dagilė – dizainerė ir vaikų knygų iliustruotoja. Jos iliustruotos knygos pelno apdovanojimus ir verčiamos į užsienio kalbas. Daugiausiai įvertintos knygos – “Drambliai ėjo į svečius”, “Istorijos skanėstai”.

 

Nemokamas pristatymas užsakymams nuo 20 eur!

8.00 4.00

Neturime

Autorius

Marius Marcinkevičius

Iliustratorius

Inga Dagilė

Formatas

17×24, kietas viršelis

Puslapiai

56

ISBN

9786098142587

Išleidimo metai

2020

Leidėjas

Tikra knyga

Knygos autorius Marius Marcinkevičius – knygų vaikams rašytojas, poetas, prozininkas, gydytojas, keliautojas ir tėtis. Gražiausių knygų “Draugystė ant straublio galo”, “Maži eilėraščiai mažiems” autorius. Už knygą vaikams “Sivužas” apdovanotas dr. A. Petriko literatūrine premija. Jo knygos išverstos daugiau nei į dešimtį kalbų, pagal jas statomi spektakliai, kuriamos dainos vaikams.

Inga Dagilė – dizainerė ir vaikų knygų iliustruotoja. Jos iliustruotos knygos pelno apdovanojimus ir verčiamos į užsienio kalbas. Daugiausiai įvertintos knygos – “Drambliai ėjo į svečius”, “Istorijos skanėstai”.

Žiūrėkite LRT reportažą apie knygą: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000123735/naujoje-mariaus-marcinkeviciaus-knygoje-akmenelis-geto-isgyvenimai-vaiku-akimis

Holokaustas – tema, apie kurią galima kalbėtis ir su vaikais
Mariaus Marcinkevičiaus manymu, vaikus pažindinti su istorija svarbu jau nuo mažų dienų. „Istorija reikalinga mums patiems: kad prisiminti, nepasimauti ir vėl neatsidurti ten, kur jau buvome“, – sakė knygos autorius. Taip ir gimė idėja parašyti knygą apie Holokaustą: papasakoti vaikams, kokių išgyvenimų būta praeityje ir nebijoti apie juos kalbėti šiandien.
https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/holokaustas-tema-apie-kuria-galima-kalbetis-ir-su-vaikais-286-1402542

Knygos iliustruotoja Inga Dagilė taip pat mano, kad nuo mažens kalbėti su vaikais apie istoriją yra būtina, nes pažinęs istoriją – pažinsi save ir kitus. Iliustracijos yra neatsiejama paveikslėlių knygos dalis, nes jos papildo tekstą: sukuria jausmą, pasakoja istoriją ir perduoda informaciją, kurios galbūt nėra pačiame tekste.
Susipažinusi su kūriniu ir iškart sutikusi jį iliustruoti, I. Dagilė tik vėliau suprato, kokią sunkią ir atsakingą užduotį apsiėmė. „Juk iliustruoti reikės labai atsakingai, jautriai, išlaikant balansą tarp liūdesio ir džiaugsmo, žiaurumo ir gėrio, labiau vaizduoti ne veiksmą, o jausmą“, – savo patirtį, iliustruojant knygą „Akmenėlis“, nupasakojo dizainerė.
https://www.alfa.lt/straipsnis/50430978/holokaustas-tema-apie-kuria-galima-kalbetis-ir-su-vaikais

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Akmenėlis (su defektu)”

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jums taip pat gali patikti…