Kaip J. Basanavičius per balas šokinėjo 2018-02-20 – Paskelbta: Naujienos

Jau tradicija tapo kiekvienais metais, vasario 16 d. išleisti knygą vaikams, skirtą Lietuvos istorijai arba istorinei asmenybei. Praėjusiais metais leidykla išleido knygą „Lietuvos mūšiai ir kariai“ (Ž. Mikailienė), o šiais metais M. Mažvydo bibliotekoje pristatė paveikslėlių knygą „Per balas link aušros. Pasakojimas paie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus“ (M. Vaicenavičienė).

per balas link ausros. pasakojimas apie daktaro jono basanaviciaus keliones ir darbus_viršelis 1

Kadangi leidžiame knygas vaikams, tai visi leidyklos knygų pristatymai pirmiausia skirti mažiesiems. Visai neatsitiktinai ir šį kartą J.Basanavičius atstriksėjo į pristatymą basas,

IMG_4263

perskaitė vaikams Lietuvos Nepriklausomybės akto nutarimą ir kartu su jais sugiedojo Tautišką giesmę,

IMG_4387

o paskui pasakojo įdomiausius nutikimus iš savo vaikystės, gyvenimo tolimojoje Bulgarijoje ir kiek daug darbų nuveikė, kad Lietuva vėl būtų laisva ir nepriklausoma valstybė.

IMG_4788

 

Knygos pristatyme dalyvavo ir viena iš autorių – Agnė Ulytė. Agnė papsakojo, kaip juodvi su sese Monika Vaicenavičiene sugalvojo sukurti tokią knygą, kaip Monikai sekėsi piešti ir dėlioti daktaro svarbiausius gyvenimo epizodus į paveikslėlių knygą.

IMG_4636

Dar vaikų laukė staigmena – animuota knygutė, kurią greitai vartant Jonas Basanavičius linksmai striksi nuo vienos kojos ant kitos. Šią knygutę galime ne tik vartyti, bet ir pripiešti savų personažų, ją spalvinti.

IMG_4669

Pakili ir šventiška nuotaika lydėjo viso renginio metu.

IMG_4658

IMG_4549