Dailininkė Aušra Kiudulaitė ir dirbtuvės Raseiniuose 2019-09-18 – Paskelbta: Naujienos, Susitikimai

DSC_0094-2Laimingos lapės dailininkė – taip galima pavadinti Aušrą Kiudulaitę, kuriai talentingos vaikų knygų iliustruotojos vardą lėmė jau pirmoji jos kartu su teksto autore Evelina Daciūte sukurta knyga „Laimė yra lapė“. Ši 2016 metais pasirodžiusi paveikslėlių knyga buvo tituluota Metų knyga, apdovanota solidžiomis premijomis Lietuvoje ir užsienyje, pakartotinai išleista 7 kartus. Pagal ją pastatyti du spektakliai. Išversta į 10 kalbų, ši knyga sparčiai žengia į užsienio šalių knygynų ir bibliotekų lentynas, kur sulaukia vis daugiau teigiamų įvertinimų. Štai Amerikos bibliotekų asociacija ją įvertino „The Batchelder“ apdovanojimu už išskirtinę pastaraisiais metais JAV išleistą knygą vaikams, kuri buvo sukurta ne JAV ir ne anglų kalba. Po knygos pasirodymo dailininkei teko pratintis prie literatūrinių kelionių, susitikimų su skaitytojais ir surengti kelis šimtus kūrybinių dirbtuvių užsienyje (Londone, Vašingtone, Bangalore ir kt.) bei Lietuvoje. 2017 metais ji su kolege dailininke Inga Dagile jau lankėsi Raseinių rajone ir vedė edukacinius renginius Ariogalos ir Raseinių bibliotekose.

DSC_0085-2Rugsėjo 6 dieną dailininkė Aušra Kiudulaitė dar kartą apsilankė Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, kur susitiko su Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos II c (mokytoja Lina Baltrušaitienė) ir III c klasių (mokytoja Vilma Miklienė) moksleiviais. Supažindinusi vaikus su viltinga istorija apie berniuko vardu Povilas ir lapės draugystę, dailininkė klausė vaikų, kas jiems yra laimė? Daugelio atsakymai, kaip ir reikėjo tikėtis, buvo mama, tėtė, šeima, draugai, mieli augintiniai, galimybė žaisti, piešti, valgyti ledus ir veikti tai, kas labiausiai teikia džiaugsmo.

DSC_0135Kitas susitikimas „Lapės paslaptis“ įvyko Raseinių VšĮ dienos centre „Vilties takas“, kur dailininkė Aušra centro lankytojus ir Raseinių specialiosios mokyklos moksleivius supažindino su knygos „Laimė yra lapė“ iliustracijų kūrimo procesu, atskleidė keletą joje užkoduotų paslapčių: kodėl kas kelintame puslapyje vaizduojamas dramblys yra vis kitos spalvos, kodėl žvaigždynai pavadinti ne tikrais, o smagiais išgalvotais pavadinimais. Dailininkė atkreipė renginio dalyvių dėmesį ir į knygos priešlapius, kur smulkiomis raidėmis surašyta, kas vaikams yra laimė.

Dėkojame Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai, Raseinių „Viktoro Petkaus mokyklos“ mokytojoms ir mokiniams bei Raseinių VšĮ dienos centrui „Vilties takas“ už šiltą priėmimą, ir galimybę kartu kurti.

Visas įrašas: http://raseiniaitv.lt/raseiniuose-sveciavosi-dailininke-ausra-kiudulaite/?fbclid=IwAR1rKo5vCz5cOPg41N_gLtIkxIPow4YXCusSBeqG7lxIT4_meLNAB-BS6XE