Renginių maratonas Knygų mugėje 2019-02-27 – Paskelbta: Naujienos

Knygų mugės metu leidyklos atstovai aktyviai dalyvavo ir mugės metu vykstančiuose renginiuose, pristatydami savo leidybinę patirtį ir pasakodami apie leidyklos išleistų knygų sėkmę tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje.

Ketvirtadienį leidykla „Tikra knyga“ pristatė Karalienės Mortos mokyklos mokytojo Dominyko Kriauzos pranešimą „Viena knyga – daug galimybių įgyvendinti BUP mokytojams“ . Renginio metu mokytojas pristatė metodus, kaip galima paveikslėlių knygas pritaikyti mokymosi procese ir BUP įgyvendinti lengvai ir greitai. Kaip pagrindinę mokymosi priemonę naudojat paveikslėlių knygas galime mokytis: iliustracijų skaitymo, kūno kalbos skaitymo, emocijų pažinimo, vertybių (pagarbos, smalsumo, vaizduotės, drąsos), žodyno pildymo (terminai, sąvokos, pavadinimai), šrifto reikšmių aiškinimo, skaitymo kitiems, rašymo, pasakojimo, skaičiavimo ir matavimo, dėmesingumo, piešimo, humoro, vaidinimo, apibūdinti objektus, literatūros žanrų atpažinimo, žaidimų, pasaulio pažinimo. Mokytojas Dominykas, konkrečiais mokinių pavyzdžiais parodė, kad naudojant paveikslėlių knygas galima pasiekti greitų rezultatų, pristatė DARBO SU KNYGA INSTRUKCIJĄ, padedančią įsisavinti knygose esančią informaciją, suformuluoti teisingus klausimus. Po renginio dalyvių laukė leidyklos „Tikra knyga“ parengtos dovanos.

Ketvirtadienį taip pat vyko Lietuvos leidėjų asociacijos organizuota diskusija „Europos knygų mugės – nauda ir galimybės“, kurioje dalyvavo „Tikra knyga“ leidyklos vadovas Jaunius Lingys. Kartu su kitais diskusijos dalyviais – Rasa Balčikonyte, Benu Bėrantu ir Rūta Nanartavičiūte buvo kalbama apie tai, ar knygų mugių nauda apčiuopiama ir išmatuojama, ar ta nauda juntama tik leidybos rinkos dalyviams? Buvo aptariami Lietuvos leidėjų asociacijos tikslai Londono knygų mugėje, kokiais metodais buvo jų siekta. Aptarta, kokios kitos mugės Lietuvai svarbios ir ką leidėjai gali pasiūlyti Europos leidybos rinkai.

Penktadienį Lietuvos kultūros institutas organizavo diskusiją „Mano knygą išleido užsienyje. Kas kaltas?“, kurioje dalyvavo žurnalistas Audrius Ožalas, rašytojas Alvydas Šlepikas, lietuvių literatūros vertėja į estų kalbą Tiina Kattel, mūsų leidybos namų „Tikra knyga“ kūrybos vadovė Daiva Rudytė ir Lietuvos kultūros instituto projektų vadovė Vakarė Smaleckaitė. Diskusijoje buvo aptariami keliai, kuriais Lietuvos autorių knygos patenka pas kitų šalių skaitytojus. „Tikra knyga“ kūrybos vadovė Daiva Rudytė prisiminė Aušros Kiudulaitės ir Evelinos Daciūtės knygos „Laimė yra lapė“ triumfo žygio pradžią ir dėkojo Lietuvos kultūros institutui už sudarytas sąlygas susipažinti su garsios britų leidyklos „Thames&Hudson“ redaktoriumi Rogeriu Thorpu britų leidėjų vizito Lietuvoje metu. Šiuo metu knygos „Laimė yra lapė“ teisės jau parduotos septyniose šalyse. Pasak D. Rudytės, vienos knygos tarptautinė sėkmė pramynė kelius ir kitoms leidyklos knygoms.

Šeštadienį „Knygų šalies“ organizuojamame renginyje buvo pristatyta Monikos Vaicenavičienės knyga „Kas yra upė?“, kurią rudenį išleis leidykla „Tikra knyga“. Monika Vaicenavičienė (g. 1991) – jaunosios kartos paveikslėlių knygų kūrėja, kurios parašyta ir iliustruota knyga „Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus“ pelnė keletą nacionalinių apdovanojimų. Jau į 11 kalbų išversta M. Vaicenavičienės paveikslėlių knyga „Kas yra upė?“ („Vad är en flod?“, leid. „Opal“) 2018 m. buvo apdovanota pasauliniais apdovanojimais.