Marius Marcinkevičius apie poezijos vaikams paslaptis 2019-03-25 – Paskelbta: Naujienos

Eiliuotus tekstus vaikai lengviau įsimena, jų ritmas smagiai klausosi, padeda suvokti kalbos struktūrą, sužinoti rečiau vartojamų žodžių, ištiktukų, garsažodžių. Tačiau dažnas tėtis ar mama vaikams skaito ar iš atminties deklamuoja savo vaikystės poetus.

Rašytojas Marius Marcinkevičius, „Maži eilėraščiai mažiems“ autorius, apie tai, koks yra eilėraščių rašymo procesas ir iš kur atsiranda įkvėpimas, papasakojo Žinių radijo laidoje „Tėvystės įkvėpimai“.

„Eilėraščių rašymas man nėra spontaniškas. Nusprendžiu, kad dabar, mėnesį rašysiu eilėraščius, ir tada jungiuosi į eilėraščių rašymo bangą. Vaikštau ir rimuoju viską, ką matau, o paskui norisi ir kažkokią trumpą istoriją papasakoti. Ir ją pradedi rimuoti, visaip dėlioji ir sudėlioji“ – kaip vyksta eilėraščių rašymas atskleidė autorius.

Marius Marcinkevičius teigia, kad atskirai įkvėpimo neieško – tiesiog reikia šiek tiek nusiteikti ir atsiriboti nuo pasaulio, o kurti galima bet kur – dažnai tai tenka daryti keliaujant, laukiant lėktuvo ar traukinio. Specialių temų autorius taip pat sako neieškantis, jos ateina iš gyvenimo, arba yra skirtos tam tikriems pamąstymams – kaip pavyzdžiui, ką daro žuvys, kai užšąla ežero vanduo.

„Aš stengiuosi daryti taip, kad eilėraščiai būtų paprasti. Gal jie atrodo naivūs ar primityvūs, bet juos lengva atsiminti, ar netgi nuspėti. Norisi daryti skaitymą kaip džiaugsmą, pramogą ar kaip atradimą“ – teigia rašytojas.

Visą pokalbį su rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi galite rasti čia:

https://www.ziniuradijas.lt/laidos/tevyste-ikvepia/poezijos-vaikams-paslaptys?video=1&fbclid=IwAR0X4tPAGbZL_O8tWbZryExt35EJjC2ZAlt_GjCRHeuOVc27C4z8hIneKvQ

poezija maziems7