Krepšelis 0

Kūrybinės dirbtuvės, interaktyvūs skaitymai

Leidybos namai TIKRA KNYGA ne tik leidžia gražiausias knygas vaikams, bet ir siekia, kad kuo daugiau vaikų atrastų nepakartojamą knygų pasaulį. Todėl organizuoja interaktyvius skaitymus ir kūrybines dirbtuves vaikams. Mūsų tikslas, kad kiekviena leidyklos išleista knyga surastų savo kelią pas skaitytoją.

Daugiau informacijos: daiva@tikraknyga.lt. tel. 862650090

per balas link ausros. pasakojimas apie daktaro jono basanaviciaus keliones ir darbus_VIRŠELIS

 

„Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus“

http://tikraknyga.lt/knygos/per-balas-link-ausros-pasakojimas-apie-daktaro-jono-basanaviciaus-keliones-ir-darbus/

Ką vaikai žino apie Dr. Joną Basanavičių? Dažniausiai jis pristatomas kaip vienas iš valstybės įkūrėjų, patriarchas, mokslininkas. Per savo ilgą gyvenimą J. Basanvičiui pavyko nuveikti daug daugiau. Interaktyviai skaitant paveikslėlių knygą vaikai susipažįsta su J. Basanavičiaus gyvenimu ir darbais, ima suprasti istorinį laikotarpį, kuriame gyveno J. Basanvičius, „Aušros“ laikraščio atsiradimo vertę, lietuviškumo reikšmę.

Po knygos skaitymo, kad įtvirtinti žinias, vaikų laukia smagus protmūšis.

 

 

E. Lei "Miglų slėnio fėjų pasakos"

 

Kaip kuriamos knygos? Kokios jos būna?

http://tikraknyga.lt/knygos/miglu-slenio-feju-burtai/

Šios knygos sukūrimui buvo reikalinga didelė komanda: lėlininkė, kuri sukūrė visas lėles, jų namus ir aplinką; fotografas – kuris nufotografavo daugiau nei 1000 nuotraukų, iš kurių knygoje pasiliko tik 150, knygos dailininkė, dizaineris – retušuotojas, kuriam reikėjo sutvarkyti ir išvalyti visas nuotraukas, 3 vasaros mėnesiai ir geras oras (nors knygoje yra keletas lietaus patobulintų nuotraukų) ir daug daug kantrybės. Knyga buvo sukurta per 9 mėnesius.

Sužinojus, kaip buvo sukurta knyga, galima atsiversti pirmąjį jos puslapį ir pradėti skaityti nuotykių pilną istoriją apie svajones ir tikslo siekimą, draugystę ir pasitikėjimą. Apie stebuklus, kurie yra šalia mūsų.

 

METU KNYGA LAIME YRA LAPE

 

 

Ar kada susimąstėte, kokia yra laimės spalva?

Kūrybinių dirbtuvių vaikams sumanytoja, iliustratorė Aušra Kiudulaitė ir rašytoja Evelina Daciūtė kiekvieno susitikimo metu užduoda šį klausimą vaikams. Ir niekada negauna vienodo atsakymo! Laimės spalva varijuoja nuo baltos – iki juodos (toks atsakymas nuskambėjo tik kartą), bet juk ne tai svarbiausia. Mums atrodo, kad svarbiausia yra kalbėtis su vaikais. Visomis temomis. O kalbėtis apie laimę – netgi būtina.

Todėl ir sugalvojome „Lapės LAIMĖS dirbtuves“, kad apie svarbiausius dalykus kalbėtume kartu skaitydami knygą „Laimė yra lapė“, kurdami savo knygos iliustraciją, piešdami savo laimę.

draugyste_ant_straublio_galo-virselis_www+medalis

 

 

Knyga apie pačią didžiausią draugytę „Draugystė ant straublio galo“ 

Susitikime kūrybinėse knygos „Draugystė ant straublio galo“ dirbtuvėse! Jų metu knygos dailininkė Aušra Kiudulaitė padės pasigaminti dramblio voką ir parašyti draugui laišką. Aktorė Daiva Rudytė skaitys vaikams naująją knygą ir visi kartu kalbėsime apie didelio dramblio ir mažos pelytės draugystę. Ir mažas bei dideles mūsų pačių draugystes…

Skambinkit mums arba rašykite ir „Draugystės ant straublio galo dirbtuvės“ atkeliaus į bet kurį pasaulio kampelį!

 

lietuvos-musiai-ir-kariai_zivile-mikailiene_tikra-knyga

 

 

Pažinkite Lietuvos istoriją su knyga „Mūšiai ir kariai“

Ar žinote, kur laikomas Chotino mūšyje laimėtas karo grobis? Kas buvo sparnuotieji husarai? Kodėl lietuviai turėjo šarvuotų traukinių pulką? Jei ne, tai būtinai turite perskaityti knygą
„Lietuvos mūšiai ir kariai“. O kad būtų dar įdomiau, pasikvieskite į svečius leidybos namų TIKRA KNYGA kūrybos vadovę Daivą ir ji kartu su vaikais ne tik perskaitys visą knygą,
bet ir papasakos dar daugiau įdomių istorijų apie Lietuvą, surengs smagų protmūšį. Juk pažinti savo krašto istoriją net labai įdomu!

 

 

 

ne vienas_viršelis spaudai.indd

Dirbtuvės su Ieva Babilaite

Ieva Babilaitė – knygos autorė ir iliustratorė sukūrė pirmą Lietuvoje bežodę knygą vaikams. Tai unikali ne tik savo forma, bet ir iliustracijų atlikimo technika knyga – iliustracijos sukurtos iš rankomis daryto ir plėšyto popieriaus skiaučių.  Knygoje pasakojama mažo, vienišo varniuko istorija. Apie jo norą susirasti draugą, apie tai, koks pasaulis gražus, kai turi su kuo juo dalintis.

Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai, naudodami plėšytą popierių, susikurtų savo paukštuką – draugą, kurį po susitikimo, galėtų parsinešti į namus/padovanoti draugui. Kadangi vaikai plėšys didelio formato popieriaus lapus (A2), iš anksto nėra galimybės numatyti, kokio dydžio paukštį pasigamins. O tai suteikia pačioms dirbtuvėms papildomo smagumo. Vaikai visiškai kitaip jaučiasi dirbdami su dideliu formatu, dažnas iš jų net nėra matęs tokio dydžio popieriaus lapų J Kadangi reikia ne tik išsiplėšyti paukščio formas, bet vėliau, ir iš likusio popieriaus prisegti paukščiui plunksnas, darbo procesas labai smagus ir po dirbtuvių nelieko jokių šiukšlių – vaikai sunaudoja visą popieriaus lapą!

 

virselise


Knygos sukūrimo laboratorija

Kas nutinka kai vėjas išbarsto žodžius ir pasakoje jie susimaišo? Ar gali baisi princesė joti ant mažo mielo drakono, o žirgas ant riterio šuoliuoti po laukus? Gali, jeigu visi žodžiai pasakoje susimaišė! O taip nutiko Mariaus Marcinkevičiaus knygoje „Princesė“, kurią iliustravo Vaiva Braškutė.

Po knygos perskaitymo laukia kūrybinės dirbtuvės, kuriose kartu su Vaiva vaikai iš popieriaus lanksto mažas knygutes, o vėliau tampa jų autoriais ir iliustratoriais. Vaikai kuria savo pasakas, jas iliustruoja piešiniais arba paruoštais lipdukais. Naudodami tuos pačius žodžius, vaikai sukuria visiškai s

kirtingas istorijas! Pasikvieskite TIKRA KNYGA kūrybos vadovę Daivą ir iliustratorę Vaivą į svečius!

 

 

 

 

 

Daugiau informacijos: daiva@tikraknyga.lt. tel. 862650090

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save