Akcija!

Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis

, , ,

NEMOKAMAS PRISTATYMAS NUO 25 EUR 

Knyga apie pirmąją draugystę.

Vieną dieną aerodrome atsiranda narvas, kuriame – baltas raganosis. Aplink slampinėjantis rainas katinas susidomi svečiu ir bando išsiaiškinti ką gi jis čia veikia. Kadangi raganosis ir pats to nežino, atsakymo ieškoti jiedu patraukia kartu.

Knyga dedikuota paskutiniam baltajam raganosiui SUDANUI, didžiąją gyvenimo dalį praleidusiam Čekijos zoologijos sode ir tik prieš mirtį sugrįžusiam į Keniją. Mirus SUDANUI išnyko ir visa šiaurinių raganosių rūšis.

Ši paveikslėlių knyga pasakoja apie vienatvę ir draugystę, apie praradimą ir suradimą, apie liūdesį ir džiaugsmą, apie nusivylimą ir viltį. Paprasto atsakymo ieškojimas iškelia sudėtingus klausimus: Kur pradingo baltieji raganosiai? Kodėl? Ką galime pakeisti? Ar galime?

 

6.40

Autorius

Giedrė Rakauskienė

Iliustratorius

Dovilė Kubrakovaitė-Bakutė

Formatas

22 x 23, kietas viršelis

Puslapiai

32

ISBN

9786098142594

Išleidimo metai

2020

Leidėjas

Tikra knyga

Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis.

Giedrė Rakauskienė – rašytoja, knygos vaikams „Dramblys ir antis“ autorė. Knyga 2017 metais buvo išrinkta Geriausia metų knyga mažiesiems. 

Viliuosi, kad ji iškels vaikams daug klausimų. Kur pradingo baltieji raganosiai? Kaip taip galėjo atsitikti? Ką mes galim pakeisti, kad taip daugiau nenutiktų su kitomis rūšimis? Kadangi tai paveikslėlių knyga tai ji labiau skirta ne šiaip paprastam skaitymui, o buvimui ir skaitymui kartu su vaiku. Todėl dedu viltis, kad tai paskatins tėvus dialogui apie socialinę mūsų visų atsakomybę prieš šį pasaulį. Knyga „Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“ taip pat edukuoja, ugdo kritinį mąstymą, žadina smalsumą ir tolimesnį domėjimąsi. Knygoje jautresni skaitytojai pajaus liūdesį ir džiaugsmą, vienišumą ir draugystę, nusivylimą ir viltį. – Giedrė Rakauskienė

Knygos veikėjas raganosis turėjo savo prototipą – raganosį Sudan, kuris buvo atskraidintas į Afriką iš Čekijos zoologijos sodo tam, kad susiporuotų su viena iš dviejų patelių ir susilauktų palikuonių. Deja, jis jau buvo per senas ir prieš pora metų, jo istoriją stebint visam pasauliui, mus paliko. Bet autorei pavyko išsaugoti jį šioje knygoje, pagal kurią jau yra kuriamas ir muzikinis spektaklis vaikams. Taip raganosio Sudan gyvenimas bus prailgintas.

Prie knygos sukūrimo prisidėjo ir Afrikoje gyvenanti fotografė Sigita Aurelija Vaičiūnaitė, kuri įamžino paskutinius pasaulyje likusius raganosius.

Visą pokalbį su autore rasite:

https://www.lrytas.lt/tevams/seimos-gidas/2020/08/05/news/vaikisku-knygeliu-autore-tai-bus-pirmoji-paveiksleliu-knyga-paremta-tikrais-faktais–15800449/

 

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis”

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Jums taip pat gali patikti…

 • Išparduota

  Laimė yra lapė

  12.75
 • Ypatingas
  Akcija!

  Ypatingas

  6.00