Krepšelis 0
Išparduota
Laimė yra lapė_Metų knygos rinkimai

Laimė yra lapė , ,

2017 m. METŲ KNYGA
2016 m. gražiausios knygos diplomas Vilniaus knygų mugės Meno knygos konkurse,
2016 m. Domicėlės Tarabildienės premija už gražiausią metų knygą (IBBY Lietuvos skyrius)
2017 m. Bolonijos vaikų knygų mugės iliustratorių parodos diplomas,
2017 m. Nami (Pietų Korėja) iliustratorių parodos diplomas
2017 m. Šaržos (JAE) iliustratorių parodos diplomas
2017 m. Talino iliustratorių trianalės diplomas
2017 m. knyga anotuota „Baltieji varnai” („The White Ravens”) leidinyje, pristatančiame reikšmingiausias pasaulio šalių knygas vaikams

2017 m. pagal knygą pastatytas spektaklis „Laimė yra lapė“ http://tikraknyga.lt/spektaklis-laime-yra-lape-2/

Kartą viename parke, namelyje medyje, gyveno šeima: berniukas Povilas, molinius puodus lipdanti mama ir malūnsparnį pilotuojantis tėtis. Šeima turėjo tradiciją: kartu susėsti valgyti bandelių su arbata, tad Povilas kasdien traukdavo į kepyklą. Vieną dieną iš ten grįždamas berniukas pamatė sūpynėse skriejančią lapę ir nuo tada jo gyvenimas jau nebebuvo toks, koks buvęs.
Knyga „Laimė yra lapė“ skirta 5-10 metų vaikams, tačiau joje pasakojama istorija, vertybės sujaudins ne tik mažą, bet ir didelį. Ši knyga apie tai, kas svarbu kiekvienam – apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Apie laimę.

7.00

Neturime

Autorius

Evelina Daciūtė

Iliustratorius

Aušra Kiudulaitė

Formatas

26×25, kieti viršeliai

Puslapiai

48

ISBN

9786098142310

Leidėjas

Tikra knyga

Išleidimo metai

2016

Recenzijos apie knygą:

Na, ir jaukumas šitos knygos! Tokia mėlyna. Tokia oranžinė. Tokia tikra. Apie svarbiausias gyvenimo pamokas. O jei konkrečiau – tai pasakojimas apie mažą berniuką Povilą ir jo įdomų gyvenimą bei netikėtą pažintį su Lape (Labiausiai šiame kelyje Povilui patiko sūpynės. Ne todėl, kad pats būtų baisiai mėgęs suptis. Dėl to, kad jose mėgdavo suptis Lapė), kuri viską pakeičia ir padeda pažinti, paskanauti tikros draugystės bei gyvenimo filosofijos.

Aha, sakysite – berniukas ir lapė, labai jau girdėta! (Egziuperi „Mažasis princas“) Tačiau patikėkite, ši lapė ir šis berniukas kitokie. Pasakojimas parodo ir kaip svarbu būti dosniam, kaip būtina kartais patirti ir praradimo liūdesį, nes tik taip atsiranda vietos naujam – atradimo džiaugsmui. Tiesą sakant, tai viena tų knygų, kuri, tikiu, neturės amžiaus cenzo – ją puikiai perskaitys ir maži, ir dideli. Nes juk kiekvienas norime būti laimingas. Tik dažnai tai nukelinėjame į kažkokias neaiškias perspektyvas – „kai užaugsi“, „kai turėsi gerą darbą“, „kai saulė bus skaistesnė“… O laimė, išties, yra gyventi čia ir dabar ir džiaugtis tais, kurie šalia. Laimė yra kaip lapė, kurią kartą, visai netikėtai gali sutikti ir kartu pasisupti. Paskui jau ji pati sprendžia, kur ir kada bei su kuo draugauti…

Šios tiek turiniu, tiek forma spalvingos knygos pradžia – 2015 m. rugpjūtis. Tuomet vaikų rašytoja Evelina Daciūtė parašė tekstą specialiai iliustratorei Aušrai Kiudulaitei. „Mačiau jos piešinius, stilių. Tekstą rašiau galvodama apie juos, – pasakojo E. Daciūtė. – Lapės personažą išgyvenau dar kartą, kai Aušra kūrė iliustracijas.“ Pasak dailininkės A. Kiudulaitės, kartais būdavo sunku suvokti, kad lapė – tik knygos personažas. „Gyvenau su ja kasdien daugiau nei pusmetį, dažnai ji man atrodydavo labai reali“, – kalbėjo Aušra. Abi kūrėjos prisipažino, kad lapės bruožus pradėjo pastebėti ir savyje bei aplinkiniuose. „Jau dabar kai kuriuos posakius taip ir baigiame – kad lapė būtų taip pat pasakiusi“, – juokėsi abi.

http://www.mamyciuklubas.lt/moteru-klubas/knyga-laime-yra-lape-nuosirdi-ir-tikra-46850/

Visiems pesimistams, pavargusiems ar nusivylusiems vertėtų įsiklausyti į tokius lapės žodžius: „geri dalykai kartais paaiškėja po tam tikro laiko, net jei iš pradžių atrodo ne tokie geri. Na, kaip bandelė su įdaru: jį randi ne iškart, bet po kelių kąsnių,- skaniai sau valgai, o bandelė dar paskanėja“.

Knygos pristatymas M.Mažvydo bibliotekoje:

http://www.lnb.lt/naujienos/1634-nacionalines-bibliotekos-savaitgalis-lapkricio-5-6-d

Šeštadienį Nacionalinės bibliotekos Vaikų skaitykloje darėsi ankšta nuo mažųjų knygos mėgėjų ir jų tėvų gausos: į iliustratorės Aušros Kiudulaitės ir rašytojos Evelinos Daciūtės sukurtos, leidyklos „Tikra knyga“ išleistos knygos  „Laimė yra lapė“ pristatymą susirinko visa minia smalsuolių. Jaukus renginys gerokai užsitęsė: vaikai įsijautę piešė ir rašė, kas jiems yra laimė, kūrybinėse dirbtuvėse gamino laputes. Kai kurie tėveliai mėgino atžalas vestis namo ankstėliau, bet šie neskubėjo. Baigę piešinį ar pasigaminę personažą, vaikai vartė knygas, žurnalus ar tiesiog žaidė skaityklos erdvėse.

„Esu laiminga iki Mėnulio ir atgal! Jaukioje gražioje Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų skaitykloje prisirinko tiek žmonių, kad, visa laimė, jog ten įdiegtos naujausios oro vėdinimo technologijos – kitaip oro greitai būtų pritrūkę. Viskas vyko lengvai ir koordinuotai, nors jau buvome išsigandę, kaip visi sutilps prie ritinio, piešdami laimę. Ir ar mūsų kūrybinės dirbtuvės sutalpins bent pusę norinčiųjų. Renginys praėjo puikiai, esu pilna kuo geriausių emocijų. Labai ačiū atėjusiems!“ – įspūdžiais savo „Facebook“ paskyroje dalijosi knygos bendraautorė E. Daciūtė.