Krepšelis 0
E.Daciūtė, I. Dagilė "Drambliai ėjo į svečius"

Drambliai ėjo į svečius , ,

Gražiausia 2015 m. knyga vaikams ir jaunimui (Knygos meno konkursas)

Išrinkta geriausia 2015 m. knyga mažiausiems skaitytojams (IBBY Lietuvos skyrius)

Tolimose džiunglėse laimingai gyveno dešimties dramblių šeima – mama dramblė, tėtis dramblys, močiutė dramblė, senelis dramblys ir šeši maži drambliukai. Kartą jie visi išsiruošė į svečius. Tačiau, kai šeimoje tiek narių, pakeliui atsitinka įvairiausių dalykų. Buvo dešimt dramblių. Kiek jų atėjo į svečius?

Knygoje „Drambliai ėjo į svečius“ vaikai ras ne tik smagią istoriją ir žaismingus piešinius, bet ir pasimokys skaičiuoti iki dešimties ir atgal.

Kaina knygynuose 7.00 EUR

6.00

Autorius

Evelina Daciūtė

Iliustratorius

Inga Dagilė

Formatas

26×22 cm, kieti viršeliai, svoris 0.380 kg

Puslapiai

40

ISBN

9786098142143

Leidėjas

Tikra knyga

Išleidimo metai

2015

Apdovanojimai:

  1. „Drambliai ėjo į svečius“ pelnė knygos meno konkurso „Vilnius’2015“ diplomą Vaikų knygų kategorijoje. (http://www.lla.lt/lt/Veikla/knygosmenas )
  2.  Knygą „Drambliai ėjo į svečius“ IBBY ( Tarptautinės vaikų knygos tarybos) Lietuvos skyrius išrinko geriausia 2015 metų knyga mažiesiems skaitytojams. (http://rubinaitis.lnb.lt/index.php?727675450)

 

Drambliai ėjo į svečius“ recenzija bernardinai.lt:

Knyga vaikams.Rašytoja Evelina Daciūtė, mažuosius skaitytojus supažindinusi su jaukiaisiais meškiais ir jų nuotykiais Didžiojoje girioje, šįkart kviečia atrasti dar vieną visiškai netikėtą draugą – dramblį. Tiksliau, visą dramblių šeimyną, susidedančią iš dešimties narių: mamos ir tėčio, šešių jų vaikų ir močiutės bei senelio.

Istorija labai paprasta ir turinti aiškų ugdomąjį tikslą – išmokyti, prisijaukinti vaikams skaičius nuo vieno iki dešimt, tačiau visa tai padaryta nepaprastai, sumaniai ir labai šmaikščiai: kartą visa didelė šeimyna išsiruošia aplankyti kitos šeimynos, tačiau pakeliui kiekvienam jos nariui vis kažkas nutinka kad jis atslieka nuo savo šeimos ir imasi savų reikalų, tad galiausiai į svečius nukeliauja tik… viena vienintelė mama dramblė (ji ėjo pirma, nes „dramblių šeimose viskam vadovauja mamos“). Ką dabar daryti? Teks grįžti atgal ir susirnkti visus „pasimetėlius“.

Labai smagu, kad kiekvienam drambliui sukurtas savitas charakteris, išskiriantis veikėją iš kitų, ir visa tai paremta, matyt, kasdieniškome, gyvenime daug kam nutinkančiom situacijom ir būdingais bruožais. Pavyzdžiui, juk tik močiutė gal užsiplepėti su savo draugėmis ir nepastebėti, kaip greit pralėkė laikas. O kiekvienas drambliukas- vaikas irgi savotiškas, su savo svajonėmis ir pomėgiais. Tikrai labai smagi knygelė. Žinoma, už tai reikia dėkoti ir dailininkei Ingai Dagilei, sukūrusiai šiūrenančias, tarsi gyvas iliustracijas.

Vakaro istorijos: gražiausios knygos verta dramblių istorija